logo

Przeglądasz archiwum roku 2015

Wakacje z Karate nad Bałtykiem 2015

2015-Sie-26 17:07 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC_0547W tym roku Obóz Letni odbył się od 3 do 10 sierpnia w Pogorzelicy. W obozie uczestniczyli ćwiczący w sekcjach juniorskich klubów z Torunia, Bydgoszczy, Chełmna, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia, Świecia, Solca Kujawskiego, Złocieńca, Szczytna. Treningi dla 130 zawodników prowadzone był w siedmiu grupach wiekowych z podziałem na stopień zaawansowania. Zajęcia prowadzili Artur Wilento 4dan, Piotr Zembrzuski 4dan, Michał Okoński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Tomasz Marcysiak 3dan, Piotr Gawlik 2dan, Tomasz Semeniuk 1dan, Kamil Murawski 1kyu. Nad zdrowiem uczestników czuwał i pomagał w nagłych przypadkach Krzysztof Komorowski 1dan. Dodatkowe zajęcia z nauką origami prowadził pan Hajime Watanabe. Treningi odbywały się na terenie ośrodka i nad morzem. 

Czarne Pasy Karate - Obóz Letni w Tucholi 2015

2015-Sie-25 18:49 Kategorie: Informacje | Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC_0011Podczas Obozu Letniego w Tucholi organizowanego przez Polską Federację Kyokushin Karate odbywa się egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Do egzaminu mistrzowskiego w tym roku podeszło kilka osób ćwiczących w klubach naszego regionu. Wszyscy trenują już wiele lat zdobywając doświadczenie i doskonaląc swoje umiejętności. Egzamin składał się z trzech części, które każdy przeszedł pomyślnie... 

Obóz Letni Juniorów w Tucholi 2015

2015-Sie-24 21:50 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Tuchola junior 2015 (15)W dniach 19-25 lipca w Tucholi odbył się II Ogólnopolski Obóz Letni Juniorów PFKK. Treningi prowadzili: shihan Bogusław Jeremicz 5 dan oraz sensei Artur Wilento 4 dan. Głównym celem szkolenia było podniesienie umiejętności technicznych oraz nauka metod doskonalenia cech motorycznych. Treningiodbywały się w hali sportowej i na boisku. W ramach odpoczynku młodziż pojechał do Fojutowa gdzie można było skorzystać z atrakcji tego urokliwego miejsca.

Otwarte Mistrzostwa Austrii Shinkyokushinkai w Wiedniu

2015-Cze-20 11:50 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

kata114 czerwca 2015 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Shinkyokushinkai. Zawody zorganizował branch shinkyokushinkai kierowany przez Marka Kubka 4dan. W turnieju wzięli udział zawodnicy kyokushin karate zrzeszeni w różnych federacjach i organizacjach kyokushin z 11 państw europejskich. Mistrzostwa rozegrano w kilku grupach wiekowych w konkurencji kata i kumite. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym również dzieki temu, że w zawodach wzięli udział zawodnicy będący członkami kadr i reprezentancji narodowych. Polskę reprezentowało kilka grup i klubów. Reprezentacja Polskiej Federacji Kyokushin Karate składała się z 37 zawodników. Wśród nich również zawodnicy z klubów naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Torunia i Golubia-Dobrzynia. Kilku z nich zajęło miejsca na podim Mistrzostw Austrii:..

Egzaminy w regionie wiosna 2015

2015-Cze-13 11:36 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Bydzia1W maju i czerwcu w klubach regionu odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu. W dużej większości do egzaminów podeszli juniorzy do 15 roku życia. Egzaminy odbyły się w Wąbrzeźnie, Bydgoszczy, Świeciu, Toruniu, Solcu Kujawskim, które prowadził egzaminator PFKK Artur Wilento 4dan przy asyście instruktorów klubowych oraz w Chełmnie, który prowadził egzaminator klubowy Michał Okoński 3dan. W sobotę 23 czerwca w Toruniu odbył się egzamin regionalny dla zdających na stopnie kyu....

Mistrzostwa Województwa PFKK w Toruniu

2015-Cze-3 21:45 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

Kumite Torun 006Organizatorerm Mistrzostw Juniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK był Toruński Klub Karate Kyokushin kierowany przez Artura Wilento 4dan. Zawody odbyły się 31.05.2015 w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK ul. Św. Józefa 17 w Toruniu.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat PFKK

2015-Kwi-27 07:43 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

Kalisz (10)W sobotę 25 kwietnia w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club kierowany przez Tomasza Jeżyka 1dan. W turnieju wzięły udział min. drużyny z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia i Torunia. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszego regionu zdobywając szereg medali mistrzostw. W podsumowaniu drużynowym II miejsce zajął klub z Torunia a IV miejsce klub z Chełmna.

Mistrzostw Europy Shinkyokushinkai

2015-Kwi-20 11:12 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

ME Warszawa 2015 (4)W Warszawie 17-18.04.2015 odbyły się Mistrzostwa Europy Shinkyokushinkai Seniorów i Juniorów 17-18lat. W piątek 17.04 odbył się konkurs kata i kumite  juniorów. Dzień później zmagania o tytuł najlepszego w Europie walczyli seniorzy. W mistrzostwach brali udział reprezentanci krajów zrzeszonych w Europejskiej Organizacji Karate. W kadrze narodowej znaleźli się również zawodnicy z naszego regionu, którzy wywalczyli kwalifikacje do mistrzostw w turnieju w Tarnowie. Oskar Okoński z Chełmińskiego Klubu Kyokushin Karate w kategorii -55kg juniorów zdobył brązowy medal - III miejsce!!!. Gościem honorowym mistrzostw był Kenji Midori 8dan prezydent Światowej Organizacji Karate Shinkyokushinkai - niegdyś znakomity zawodnik i mistrz świata w kategorii open kyokushin karate.

Mistrzostwa Polski Północnej 2015 w Złocieńcu

2015-Mar-21 18:35 Kategorie: Brak
napisał Pan Administrator

DSC_0593W Złocieńcu 14 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubów naszego województwa. W podsumowaniu drużynowym w kata i kumite kluby z naszego regionu były na podium mistrzostw! W zawodach wzięło udział 158 zawodników z 16 klubów PFKK i innych. Na trzech tatami w kata wystartowało 63 zawodników, w kumite zmierzyło się 138 zawodników...

Seminarium Kumite Wałcz 2015

2015-Mar-15 18:16 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Wlacz (10)W Centralnym Ośrodku przygotowań Olimpijskich w Wałczu 5-8.03.2015 odbyło się coroczne Seminarium Kumite. W seminarium uczestniczyli ćwiczący i instruktorzy z klubów PFKK z całej Polski w tym z naszego regionu z Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Torunia, Wąbrzeźna. Treningi prowadzili Bogusław Jeremicz 5dan, Artur Wilento 4dan i Jarosław Rogala – trener K-1. Całość szkolenia poświęcona była walce w bliskim kontakcie. Zwracano uwagę na prawidłową postawę, pozycję nóg i dobór technik, przejmowanie inicjatywy w walce, schodzenie z linii ataku. Na zakończenie szkolenia przeprowadzono sparingi w formule K-1 i knock-down z wykorzystaniem wcześniej ćwiczonych zadań taktycznych. Była to bardzo wymagająca próba zwłaszcza dla czarnych pasów, którzy walczyli 1,5 godziny... 

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2015

2015-Mar-2 09:45 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

DSC0232828 lutego w Tarnowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Shinkyokushin w Warszawie. W turnieju wzięli udział seniorzy i juniorzy 17-18lat. Duże grono zawodników z klubów shinkyokushin stawiło się na trzech matach w tarnowskiej hali sportowej TOSiR. Walki stały na dobrym poziomie sportowym co świadczyło o zaangażowaniu zawodników w przygotowaniach do czekających turniejów wiosną bieżącego roku.  W tym turnieju również wzięli udział reprezentaci klubów z Torunia, Bydgoszczy i Chełmna. Miło nam pinformować, że 5 zawodników z klubów naszego województwa zakwalifikowało się do Mistrzostw Europy Shinkyokushin w Warszawie:..

Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu 2015

2015-Lut-28 20:11 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC02012Podczas tegorocznych ferii zimowych najmłodsi ćwiczący w klubach kyokushin z naszego regionu szkolili się i odpoczywali w Sanatorium Przy Tężni w Inowrocławiu w dwóch turnusach w terminie 15-22 lutego. Codziennie odbywały się zajęcia karate w sali gimnastycznej oraz basenie solankowym. Zajęcia karate prowadzili instruktorzy Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan, Tomasz Marcysiak 2dan. Podczas pierwszego turnusu odwiedziła ćwiczących Reina Iwasaki 5dan Sorinryu-ji kempo, która pokazała podstawy swojej sztuki walki. Najmłodsi doskonalili technikę w kata, kumite i samoobronie. Szczególnie dzielnie spisywali się najmłodsi wiekiem i stażem w karate, którzy po raz pierwszy sami wyjechali podczas czasu wolnego od szkoły.

Egzaminy na stopnie kyu zima 2014/15

2015-Lut-8 11:58 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

025Zakończone zostały egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu w naszym regionie. W Chełmnie i Wąbrzeźnie egzaminy odbyły się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W styczniu egzaminy odbyły się w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu i Solcu Kujawskim. Egzaminy przeprowadzał sensei Artur Wilento a pomagali mu instruktorzy, którzy na co dzień prowadzą treningi w klubach naszego regionu.

Egzamin Regionalny w Toruniu

2015-Sty-25 12:19 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC02079W sobotę 24 stycznia w Toruniu odbył się egzamin regionalny dla zdających na stopnie kyu. W Egzaminie uczestniczyli ćwiczący w klubach w Toruniu, Bydgoszczy, Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie, Świeciu i Chodzieży. Egzamin składał się z kilku części. Początek to sprawdzian techniki w kihon-geiko, dalej poruszanie w pozycjach z kombinacjami technik - ido-geiko, poruszanie w pozycji walki. Zdający na niebieskie pasy i wyżej prezentowali kata oraz przechodzili test kumite. Zdający na najwyższe stopnie uczniowskie kyu - brązowe pasy zaliczali test walki w dwóch formułach pełno kontaktowych: k-1 i knock-down. Ocenie podlegała prezentowana poprawność techniczna, dynamika wykonania, postawa i zaangażowanie. Na najwyższe uznanie zasłużyli zdający na stopnie senior - zielone i brązowe pasy. Ich umiejętności i postawa była na najwyższym poziomie karate. Egzamin prowadził sensei Artur Wilento 4dan.

Keiko Osame 2014 w Toruniu

2015-Sty-2 18:16 Kategorie: Informacje |
napisał Pan Administrator

keiko3W siedzibie Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin 30 grudnia po raz ostatni w roku wspólne tsuki-chudan zakończyło rok treningowy 2014. W spotkaniu uczestniczyli członkowie toruńskiego klubu oraz instruktorzy z klubów w Bydgoszczy, Chełmnie, Solcu Kujawskim i Świeciu. Sensei Wilento podsumował cały rok pod względem szkoleniowym przypominając min. wydarzenia sportowe w minionym roku. Mówił również o planach na Nowy Rok 2015, który będzie dla ćwiczących rokiem Mistrzostw Świata Shinkyokushin w Tokyo. Miłą niespodziankę sprawiły osoby, które podczas obozu w Tucholi zdały egzamin na czarne pasy fundując wszystkim znakomity tort w kształcie karate-gi. Smaczne również było sushi przygotowane przez instruktora toruńskiego klubu... Wszytkim ćwiczącym życzymy samych sukcesów i wytrwałości w kroczeniu drogą karate - OSU!!!

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl