logo

Mistrzostw Europy Shinkyokushinkai

2015-Kwi-20 11:12 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

ME Warszawa 2015 (4)W Warszawie 17-18.04.2015 odbyły się Mistrzostwa Europy Shinkyokushinkai Seniorów i Juniorów 17-18lat. W piątek 17.04 odbył się konkurs kata i kumite  juniorów. Dzień później zmagania o tytuł najlepszego w Europie walczyli seniorzy. W mistrzostwach brali udział reprezentanci krajów zrzeszonych w Europejskiej Organizacji Karate. W kadrze narodowej znaleźli się również zawodnicy z naszego regionu, którzy wywalczyli kwalifikacje do mistrzostw w turnieju w Tarnowie. Oskar Okoński z Chełmińskiego Klubu Kyokushin Karate w kategorii -55kg juniorów zdobył brązowy medal - III miejsce!!!. Gościem honorowym mistrzostw był Kenji Midori 8dan prezydent Światowej Organizacji Karate Shinkyokushinkai - niegdyś znakomity zawodnik i mistrz świata w kategorii open kyokushin karate.

Polskę reprezentowali również zawodnicy z klubów naszego regionu:

Marcelina Grabowska z Torunia – kumite juniorek +65kg,

Oskar Okoński z Chełmna – kumite juniorów -55kg – III miejce,

Maciej Paszkot z Chełmna – kumite juniorów -70kg,

Hubert Czerwiński z Bydgoszczy – kumite juniorów +75kg,

 Monika Wierzbowska z Torunia – kumite seniorek +65kg.

Polska reprezentacja wywalczyła 11 medali w konkurencjach junior i 6 medali w konkurencjach senior. Znakomicie wypadł Oskar Okoński trenowany przez swojego ojca Michała Okońskiego 3dan - zdobywając III miejsce w swojej kategorii wagowej. Pozostali zawodnicy mimo przegranych pojedynków eliminacyjnych dobrze zaprezentowali się na matach w Warszawie. Zdobyte doświadczenie i motywacja do treningu w przyszłości może przynieść znaczące wyniki sportowe również na arenach międzynarodowych.

W sobotę przed walkami finałowymi odbył się pokaz instruktorów i czarnych pasów. W pokazie wzięło udział ponad 100 osób!!! Wśród nich byli również posiadacze czarnych pasów z naszego regionu: Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Michał Okoński 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan, Dawid Jędryka 2dan, Łukasz Jóźwiak 1dan, Miłosz Kobusiński 1dan, Adrian Moczulak 1dan, Mariusz Korcala 1dan, Tomasz Wrzesień 1dan.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za dobre reprezentowanie Polski podczas Mistrzostw Europy!!!

więcej informacji, zdjęć i wyniki:

https://www.facebook.com/Eurokaratechamps?fref=ts

http://shinkyokushin.org.pl/757-mistrzostwa-europy-w-warszawie-oficjalny-komunikat-zarz%C4%85du-pfks.html

 


© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl