logo

Wakacje z Karate nad Bałtykiem 2015

2015-Sie-26 17:07 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC_0547W tym roku Obóz Letni odbył się od 3 do 10 sierpnia w Pogorzelicy. W obozie uczestniczyli ćwiczący w sekcjach juniorskich klubów z Torunia, Bydgoszczy, Chełmna, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia, Świecia, Solca Kujawskiego, Złocieńca, Szczytna. Treningi dla 130 zawodników prowadzone był w siedmiu grupach wiekowych z podziałem na stopień zaawansowania. Zajęcia prowadzili Artur Wilento 4dan, Piotr Zembrzuski 4dan, Michał Okoński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Tomasz Marcysiak 3dan, Piotr Gawlik 2dan, Tomasz Semeniuk 1dan, Kamil Murawski 1kyu. Nad zdrowiem uczestników czuwał i pomagał w nagłych przypadkach Krzysztof Komorowski 1dan. Dodatkowe zajęcia z nauką origami prowadził pan Hajime Watanabe. Treningi odbywały się na terenie ośrodka i nad morzem. 

Trenujący w zależności od wieku i stopnia zaawansowania uczyli się i utrwalali technikę karate. Dużą uwagę poświęcono i często w treningu podkreślano umiejętność przyjmowania stabilnych pozycji i poruszania się w nich wraz z techniką. Wieczorem po kolacji ćwiczono kata. Na koniec dnia każda grupa prezentowała wszystkim nauczone formy lub nowo poznane ćwiczenia. W zajęciach wykorzystywany był sprzęt treningowy tj. tarcze małe(tajskie) i kije – bo. Nie zabrakło również treningu mocno – nocnego, tym razem w sali sportowej wszyscy wykonywali serię powtórzeń technik prowadzonych przez instruktorów a także grupy prezentowały kata. Dla wielu była to trudna próba, którą jednak przeszli wszyscy.

Występujące w tym czasie upały łagodzone były lekką bryzą morską, dzięki której dało się znieść wysokie ponad 30 stopniowe temperatury. Pobyt na obozie uatrakcyjnił rejs statkiem z Kołobrzegu i wycieczka kolejką wąskotorową do Niechorza gdzie można było zobaczyć niezwykle ciekawe muzeum latarni morskich tuż pod prawdziwą latarnią w Niechorzu. Nie zabrakło również dyskoteki i ogniska z kiełbaskami i opowieściami sensei Tomasza Marcysiaka :) 

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin podzielony był na dwie części – techniczną kihon-geiko, ido-geiko, kata oraz kumite. Większość zdających prezentowała dobre umiejętności techniczne. Największą niespodzianką dla egzaminatorów i instruktorów były walki w grupach z podziałem na wiek. Wszyscy ćwiczący na obozie brali udział w kumite. Zarówno zdający egzamin jak i ćwiczący zaskakiwali pomysłowością prowadzenia pojedynku, techniką i dużym szacunkiem dla przeciwników. Tego dnia odbyło się ognisko a wyniki egzaminu ogłoszono na porannych rozruchu.

Na zielone pasy zdali: 
Zuzanna Mowińska 3/1 z Torunia
Igor Suchodolski 3/1 z Bydgoszczy
Błażej Szymański 3/1 z Torunia
Franciszek Okruciński 4/1 z Torunia
Izabela Sumara 4/1 z Torunia

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w szkoleniu i zapraszamy za rok. OSU!!!

 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl