logo

Przeglądasz archiwum roku 2011

Noc w toruńskim Dojo

2011-Gru-17 20:53 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC01279W Toruńskim Dojo przy ul. Osikowej gościli młodzi karatecy z Klubu Kyokushin-kan Karate-do z Bydgoszczy. Na samym początku podróży w planie było wieczorne zwiedzanie starego miasta ale deszcz i silny wiatr nie pozwolił na spacer. Przemoczeni karatecy dotarli do dojo z małymi przygodami. Wizyta w dojo rozpoczęła się od suszenia przemoczonych rzeczy. Najważniejszy jednak jest trening więc po chwili wszyscy byli gotowi do ćwiczeń.

Egzamin w Chełmnie

2011-Gru-14 11:01 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Kopia img002 W Chełmnie 12 grudnia w hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ul. Szkolnej  odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. W egzaminie wzięli udział ćwiczący karate kyokushin w Chełmnie i Świeciu. Test egzaminacyjny odbył się w dwóch turach. Jako pierwsi przystąpili do sprawdzianu najmłodsi i zdający na pierwszy stopień junior. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością podstawowych technik karate oraz sprawnością fizyczną przechodząc specjalny tor przeszkód.

Mistrzostwa Europy Shinkyokushin we Wrocławiu

2011-Gru-8 09:20 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

DSCF1597W dniach 2 – 3 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i U-22 w których wzięła również udział kadra PFKK. Wśród startujących znaleźli się również zawodnicy ćwiczący w klubach naszego województwa. Pierwszego dnia zostały rozegrane I Mistrzostwa Europy Kadetów w Kobierzycach pod Wrocławiem. W tym turnieju walczyło czterech zawodników z województwa kujawsko-pomorskiego:

Mistrzostwa Polski Juniorów w Świeciu 16.11.2011

2011-Gru-6 16:41 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

bildeGospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 było Świecie. Cały turniej zorganizował „Świecki Klub Karate Kyokushin” kierowany przez Piotra Horoszkiewicza oraz Polska Federacja Kyokushin Karate. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu przy ul. Sienkiewicza 3. Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach – kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe według przepisów sportowych PFKK. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Wśród startujących byli również przedstawiciele z 7 klubów województwa kujawsko-pomorskiego: Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Torunia, Wąbrzeźna i Świecia.

Już wkrótce Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 w Świeciu!!!

2011-Lis-8 11:01 Kategorie: Informacje | Zawody |
napisał Pan Administrator

Swiecie26 listopada w Świeciu odbędą się Mistrzsotwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów jest „Świecki Klub Karate Kyokushin” kierowany przez Piotra Horoszkiewicza 1dan. Dla naszego regionu jest to ważna impreza sportowa w karate kyokushin. Szczegóły dotyczące regulaminu mozna znaleść na stronie www.kyokushinkan.pl Poniżej kilka informacji dotyczacych zawodów:

Mistrzsotwa Europy we Wrocławiu - informacje

2011-Lis-8 10:10 Kategorie: Informacje |
napisał Pan Administrator

karateplakatnetZ początkiem grudnia zostaną rozegrane dwie najwazniejsze imprezy europejsiego karate kyokushin. W Kobierzycach zostaną rozegrane I Mistrzostwa Europy Kadetów Shinkyokushin 2 grudnia a dzień później 3 grudnia III Mistrzostwa Europy U-22 Shinkyokushin. W tych imprezach udział wezmą również zawodnicy z województwa kujawsko-pomorskiego. Listzy zawodników oraz informacje dotyczące mistrzostw można znaleźć na stronie http://www.u22andcadets.eu. Toruński Klub KK organizuje wyjazd na ME.

Seminarium Instruktorskie w Wałczu

2011-Paź-16 09:07 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSCF0518W dniach 7-9 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium instruktorskie oraz konsultacje kadry Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Zapisy do sekcji karate

2011-Wrz-12 16:31 Kategorie: Informacje |
napisał Pan Administrator

oyama deskiOSU!! Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny a zarazem szkoleniowy w różnych klubach sportowych 2011/12. Zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania sztuk walki w klubach karate w naszym województwie. Szczegóły można znaleść na stronach internetowych klubów lub zasięgnąć informacji telefonicznych u instruktorów prowadzących zajęcia. W zakładce Kluby - miasta można znaleść telefony, adresy mailowe i terminarze zajęć w poszczególnych miastach.

Obóz Letni Tuchola 2011

2011-Sie-14 17:16 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

IMG_4608W dniach 2-7 sierpnia w Tucholi odbył się VIII Obóz Letni PFKK. W tym roku gościem był sensei Nicholas Pettas. W obozie wzięli udział również zawodnicy ćwiczący w naszym regionie z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Świecia, Torunia,Wąbrzeźna. Kadrę obozu stanowili Bogusław Jeremicz 5dan, Dariusz Jasiakiewicz 4dan, Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan a także trener Jarosław Rogala.

Wakacje z Karate w Mikoszewie

2011-Lip-15 13:48 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Mikoszewo5 KumiteNa początku wakacji 25.06-07.07.2011 odbył się Obóz Letni "Wakacje z Karate w Mikoszewie zorganizowany przez Toruński Klub Karate Kyokushin. W obozie wzięli udział ćwiczący w klubach kyokushin w Bydgoszczy, Chełmnie, Świeciu, Toruniu, Wąbrzeźnie oraz z Połczynie-zdroju i Złocieńcu. Obóz prowadzili instruktorzy toruńskiego klubu Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan i Edyta Wilento-Pióro 2kyu. Funkcję lekarza obozowego pełnił sempai Krzysztof Komorowski 3kyu z Bydgoszczy.

Konsultacje Kadry PFKK w Grudziądzu

2011-Lip-1 13:45 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSCF8525W dniach 17-19.06.2011 r. w Grudziądzu na obiekcie MKS "Start" odbyły się konsultacje szerokiej kadry PFKK. Konsultacje były pierwszym etapem wyłonienia kadry na Mistrzostwa Europy Kadetów i U22 w grudniu we Wrocławiu. Treningi odbywały się w grupach wiekowych, a celem było zaznajomienie się z przepisami walki jakie będą obowiązywać te kategorie wiekowe. Zrealizowano ogólne założenia taktyczne walki i nakreślono sposób dalszych przygotowań. 

Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK

2011-Maj-24 09:54 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

img_0072W sobotę 21 maja 2011 w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. Mistrzostwa swym zasięgiem obejmują kluby z czterech województw Polski Północnej. Również w tej imprezie wzięły udział kluby z województwa kujawsko-pomorskiego z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia i Wąbrzeźna. W tym roku gościnnie w zawodach wzięli udział zawodnicy z Kaliningradu. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubów naszego regionu. Świadczy o tym fakt zdobycia tytułów drużynowych. Klub z Torunia zajął zarówno w kata jak i kumite I miejsce natomiast drużyna z Golubia-Dobrzynia w kata III miejsce a klub z Wąbrzeźna w kumite III miejsce. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Dawid Jędryka z Torunia.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat PFKK w Radzionkowie

2011-Kwi-19 12:17 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

MP plakatW sobotę 16 kwietnia w Radzionkowie rozegrano VIII Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów 17-18lat Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. W turnieju wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach Federacji. Nasz region reprezentowali zawodnicy z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Torunia i Wąbrzeźna. Mistrzostwa zorganizował Śląski Klub Karate Kyokushin-kan kierowany przez Michała Lipińskiego oraz Mysłowicki Klub Karate. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Radzionkowa. Mistrzowski Turniej odbył się w hali MOSiR-u w Radzionkowie.

Obóz Letni 2011

2011-Mar-19 19:45 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

 INSTRUKTORZY KYOKUSHIN KARATE ZAPRASZAJĄ NA  WAKACJE Z KARATE W MIKOSZEWIE   

Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate Województwa Kujawsko-Pomorskiego

2011-Mar-15 11:51 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

IMG_027512 marca w sobotę w hali sportowej OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate naszego województwa. Mistrzostwa zorganizował Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez Tomasza Marcysiaka 2dan. W Mistrzostwach wzięli udział juniorzy ćwiczący w klubach zrzeszonych w PFKK oraz innych organizacjach i federacjach karate kyokushin z  Bydgoszczy-union, Bydgoszczy-kan, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Inowrocławia, Lipna, Wąbrzeźna, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Włocławka.

X Seminarium Kumite w COS Wałcz

2011-Mar-1 13:55 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Seminarium Kumite Walcz 2011 222W dniach 24-27 lutego w OPO Wałcz odbyło X Seminarium Kumite, w którym wzięło udział prawie 130 uczestników. Gośćmi specjalnymi tegorocznego seminarium byli mistrzowie świata i Europy karate kyokushin: Magomed Mitsaev i Shamsudin Abdurashidov z Rosyjskiej Federacji Kyokushin-kan. Treningi walki w formule K-1 poprowadził trener Jarosław Rogala. W seminarium uczestniczyła również grupa z naszego województwa z klubów w Bydgoszczy, Torunia i Wąbrzeźna.

Seminarium w Fukushimie

2011-Lut-15 14:56 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

P2120270W dniach 11-13 luty w Fukushima w Japonii odbyło się coroczne seminarium instruktorskie. W tym roku w seminarium wzięło udział 170 osób z Japonii oraz innych krajów, w tym 10 osób z Polski. Wśród polskiej ekipy było 5 osób z naszego regionu z klubów w Toruniu i Bydgoszczy.

Super Karate na "Barbarce"

2011-Lut-7 14:51 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Super karate na Barbarce (301)Corocznie podczas zimowych ferii ćwiczący karate kyokushin wyjeżdżają na wycieczkę. W tym roku 3-5 lutego  gościliśmy w Szkole Leśniej Barbarka pod Toruniem. W imprezie wzięli udział członkowie klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Solca Kujawskiego i Torunia. 

Egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu

2011-Lut-1 16:54 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Kanku czerwoneZakończyła się zimowa sesja egzaminacyjna na stopnie szkoleniowe kyu w naszym wojwództwie. Egzaminy odbyły się w Chełmnie, Wąbrzeźnie, Bydgoszczy, Solcu Kujawskim, Grudziądzu i Toruniu. Do egzaminu podeszła duża grupa ćwiczących karate w klubach naszego województwa. Wśród ćwiczących widać było dobre przygotowanie techniczne. Szczególnie dobrze wypadały testy kumite. Drobne niedociągnięcia nieliczni mają poprawić do końca ferii szkolnych. Podczas spotkań z instruktorami i kierownikami oddziałów ustalono wstępnie harmonogram różnych zadań w 2011 roku.

Keiko Osame w Toruniu

2011-Sty-4 13:26 Kategorie: Informacje |
napisał Pan Administrator

IMG_9449Na ostatnich zajęciach w toruńskim Dojo 28 grudnia 2010 roku spotkali się juniorzy i seniorzy ćwiczący w klubie. Kiko Osame odbyło się w dwóch grupach dla juniorów i seniorów. Na początku każdego spotkanie tradycyjne  ostatnie tsuki a później sensei Wilento podsumował rok 2010 pod względem szkoleniowym.

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl