logo

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat PFKK w Radzionkowie

2011-Kwi-19 12:17 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

MP plakatW sobotę 16 kwietnia w Radzionkowie rozegrano VIII Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów 17-18lat Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. W turnieju wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach Federacji. Nasz region reprezentowali zawodnicy z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Torunia i Wąbrzeźna. Mistrzostwa zorganizował Śląski Klub Karate Kyokushin-kan kierowany przez Michała Lipińskiego oraz Mysłowicki Klub Karate. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Radzionkowa. Mistrzowski Turniej odbył się w hali MOSiR-u w Radzionkowie.

W konkursie kata wystąpiło czterech reprezentantów naszego regionu. Po dwóch turach eliminacyjnych w finale wystąpiło trzech zajmując następujące miejsca: Anna Urbańska IV miejsce, Andrzej Poczwardowski III miejsce oboje z Torunia i Dorota Zawadzka z Bydgoszczy zdobywając tytuł Vice Mistrzyni Polski.

Turniej kumite juniorów i seniorów stał na wysokim poziomie. Wiele walk prowadzonych było w dużym tempie z pełnym zaangażowanie zawodników. W całym turnieju wystąpiła duża grupa młodych zawodników.

Dobrze wypadli zawodnicy z naszego województwa startujący w kumite juniorów. W kumite dziewcząt Mistrzynią Polski została Joanna Ściślak z Grudziądza a Vice Mistrzynią Barbara Muzalewska z Torunia. W kumite chłopców w kategorii -65kg i + 65kg Mistrzami Polski zostali odpowiednio - Michał Paszkot z Chełmna i Hubert Maciejewicz z Torunia.

W kumite seniorów szczególnie przyniosło wiele interesujących pojedynków. Również i tu zawodnicy regionu odnieśli sukcesy. W kategorii -70kg tytuł Mistrza Polski wywalczył Krzysztof Sosnówka z Wąbrzeźna. W kategorii -80kg Vice Mistrzem Polski został Marcin Czajkowski z Torunia a IV miejsce zajął Dariusz Żydziak z Golubia-Dobrzynia. W kategorii -90kg w walce o trzecie miejsce spotkało się dwóch zawodników z Torunia i tak Rafał Maciejewski zdobył II miejsce a Łukasz Jóźwiak IV miejsce. W kategorii ciężkiej +90kg III miejsce wywalczył Tomasz Zawadzki z Chełmna.

W klasyfikacji drużynowej klub z Torunia zajął II miejsce.

Serdeczne podziękowania dla sempai Krzysztofa Komorowskiego za pomoc i stworzenie miłej atmosfery w czasie pobytu w Radzionkowie i w podróży OSU!!!