logo

Wakacje z Karate w Borach Tucholskich 2013

2013-Lip-25 21:28 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Oboz 15.07 poniedz (11)W tym roku po raz drugi gościliśmy na Obozie Letnim w Okoninach Nadjeziornych od 10 do 20 lipca tym razem w ośrodku Zacisze. W obozie udział wzięli młodzi adepci kyokushin karate z klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Torunia, Świecia i Złocieńca. Instruktorem głównym był sensei Artur Wilento 4dan a pozostałymi instruktorami Andrzej Poczwardowski 3dan, Tomasz Marcysiak 2dan, Michał Okoński 2dan, Daniel Sobecki 1dan i Krzysztof Komorowski 1kyu.

Uczestnicy ćwiczyli w grupach z podziałem na wiek i stopień zaawansowania. Głównym celem było doskonalenie i nauka poruszania z technikami – ido-geiko, opanowanie kata w zakresie stopni uczniowskich, ćwiczenia walki w szerokim ujęciu od samoobrony przez knock-down do walki w rękawicach bokserskich K-1. Dodatkowym elementem była nauka kata z kijem Bo.

Co wieczór odbywało się podsumowanie dnia z prezentacją nauczonych nowych elementów technicznych i kata. Tegoroczny trening mocno-nocny odbył się o północy przy rozświetlających mrok pochodniach. Każdy z zawodników wykonał 1000 powtórzeń technik a potem w ciszy każdy udał się na spoczynek.

Część uczestników obozu wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Brdą w dwóch grupach wiekowych. Spływ był pełen przygód jakie dostarczała sama rzeka – zakola, leżące kłody drzew w wodzie, miejscami bystry nurt a przy tym piękne widoki brzegów Brdy. Wszyscy codziennie poznawali język japoński prowadzony przez pana Hajime Watanabe. Chętni dodatkowo uczestniczyli w zajęciach origami. Nie zabrakło ogniska oraz innych zajęć sportowych.

Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior i senior odbył się tradycyjnie ostatniego dnia obozu. Test złożony był z dwóch części – technicznej – kihon-geiko, ido-geiko i kata oraz walk do których przystąpiła większość uczestników obozu. Podczas egzaminu wyróżnieni zostali: Stefan Gostyński z Chełmna, Magdalena Frasz i Zuzanna Sokołowska z Solca Kujawskiego, Emilia Ocalewska z Bydgoszczy. Dwie uczestniczki obozu zaliczyły egzamin na brązowe pasy Lena Kornaś i Michalina Pudło ze Złocieńca – gratulacje! Na zakończenie obozu zostały wręczone certyfikaty na stopnie uczniowskie.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Obozie Kyokushin OSU!!!

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl