logo

Seminarium z Kazumi Hajime w Edynburgu

2013-Lip-10 21:11 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Kazumi seminar 2013 (55)W pierwszy weekend lipca 6-7 w Edynburgu – Szkocja odbyło się Seminarium szkoleniowe z Kazumi Hajime. W szkoleniu uczestniczyło 8 przedstawicieli PFKK. Z naszego regionu w tym szkoleniu wzięło udział 5 instruktorów Artur Wilento, Andrzej Poczwardowski, Tomasz Marcysiak, Mariusz Rudziński i Krzysztof Komorowski. Seminarium miało charakter ponad stylowy i organizacyjny z udziałem karateków z różnych krajów Europy. Organizatorem seminarium był sensei Stephena McCann prowadzący Klub Lyceum Kyokushinkan w Edynburgu.

Hajime Kazumi jako zawodnik Kyokushin Karate był kilkukrotnym mistrzem Japonii i dwukrotnym vice-mistrzem świata open a także mistrzem świata w kategorii ciężkiej. Obecnie prowadzi swoje Dojo – Kazumi Dojo w Tokyo w którym uczy karate wykraczające daleko poza ramy sportowego karate.

W seminarium Kazumi Hajime prezentował i uczył podstaw Iken i jego wykorzystania w karate. Przećwiczono podstawy założeń karate ćwiczonego w Kazumi Dojo – kihon-geiko, ido-geiko wraz z bunkai, Sanchin kata i elementy kumite z walkami na zakończenie.

W piątek przed seminarium odbył się trening w Dojo Lyceum gdzie jak się okazało poprowadził Hajime Kazumi. Było to dla wszystkich obecnych w Dojo dużym zaskoczeniem ale i wielką przyjemnością trenować wspólnie pod okiem shihan Kazumi.

Serdeczne podziękowania Stephenowi McCann i Marcie Lendzian za możliwość uczestniczenia w tym seminarium oraz pomoc w czasie pobytu w Edynburgu – OSU!!!

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl