logo

Seminarium Sztuk Walki w Kaliszu

2013-Cze-3 10:13 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSCF7453W dniach 31.05-2.06.2013 odbyło się XII Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencyjnych w COSSW w Kaliszu. W seminarium wzięli udział ćwiczący w klubach naszego regionu: Artur Wilento, Andrzej Poczwardowski, Dawid Falkowski z Torunia, Janusz Drywa z Golubia-Dobrzynia, Krzysztof Komorowski z Bydgoszczy i ćwicząca karate shotokan Grażyna Gapińska z Inowrocławia. To szkolenie pozwoliło wszystkim poszerzyć wiedzę na temat realnej samoobrony wynikającej z zagrożeń obecnych w naszym życiu. 

Jest to jedyne takie przedsięwzięcie na skalę europejską gdzie spotykają się różni przedstawiciele sztuk walki oraz służb mundurowych by wspólnie doskonalić swoje umiejętności i przekazywać nowe rozwiązania z zakresu różnych technik związanych zarówno z samoobroną jak i interwencją służb mundurowych. Pomysł przeprowadzenia takiego seminarium szkoleniowego dał ppłk SW Mirosław Kuświk, który w tym roku obchodził swoje 40-lecie uprawiania sztuk i sportów walki. Soke Mirosław Kuświk na codzień pełni funkcję kierownika zakładu technik interwencyjnych i szkolenia strzeleckiego w COS SW w Kaliszu.

 W seminarium wzięli udział przedstawiciele rozmaitych sztuk i sportów walki związani ze służbami mundurowymi i uczący samoobrony z Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Izraela, Mongolii, Mołdawii, Czech, Łotwy, Litwy, Francji, Włoch, Belgii, Szwecji, Gruzji, Niemiec, Rumunii, Chorwacji oraz Ukrainy.

Instruktorzy z kraju i z zagranicy prezentowali i uczyli technik i rozwiązań sytuacyjnych z zakresu ju-jitsu, krav maga, kapap, sistiema, sambo, modern combat,combat 56, karate, kick-boxingu, muay thai, sajn combat system, police technics.

 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl