logo

SEMINARIUM KUMITE W COS WAŁCZ 2011

2013-Mar-7 16:35 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC07281 (1)W dniach 1-3 marca w COS Wałcz odbyło się seminarium kumite. Zaproszonymi goścmi byli Norichika Tsukamoto 3dan – dwukrotny mistrz Świata Shinkyokushin i Tadashi Ishihara 3dan – trener i koordynator japońskiej kadry. W seminarium wzięli udział zawodnicy i instruktorzy z klubów naszego regionu z Bydgoszczy, Torunia, Solca Kujawskiego, Wąbrzeźna i Golubia - Dobrzynia.

Instruktorzy japońscy przeprowadzili cztery treningi podczas, których demonstrowali i uczyli technik i kombinacji jakie wykorzystuja podczas walki. Wszystko oparte było o taktykę - czyli zastosowaniu technik w odpowiednim momencie i tak by przeciwnik nie mógł odczytać  techniki czy rodzaju ataku bądź kontrataku. Podkreslali również odpowiednie przygotowanie do wykonywania tego rodzaju zadań po przez odpowiednią rozgrzewkę i inne wspomagające ćwiczenia.

Poranne ruzruch prowadził shihan Bogusław Jeremicz, który również i w treningach podawał przykłady ćwiczeń ogólnie przygotowujących w formie cross treningu.  W sobotę po południu odbyło się godzinne kumite. 

Seminarium prowadzone przez japonskich instruktorów na pewno mogło dac nową inspirację do indywidualnych poszukiwań i dążaniu do perfekcji w walce sportowej i nie tylko. Każdy ma rózne mozliwości - musi je jednak odkryć i wzmocnić. Znakomitym przykładem jest tu droga Norichika Tsukamoto, który zdobył dwukrotnie mistrzostwo świata w 1996 i 2011. Czas między tymi dwoma sukcesami nie był jednak łatwy. W swoim zyciu jak i w karate Tsukamoto wprowadził wiele zmian. Dało to jemu niepowtarzalną technikę w karate. Okrzyknięty został mianem rewolucjonisty w kyokushin karate! Na pewno jego przykład może inspirować młodych ludzi do poszukiwań i do wiary w swoje siły.

OSU!

 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl