logo

Zimowa Szkoła Karate 2013

2013-Sty-27 13:29 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

IMG_1800W drugim tygodniu ferii szkolnych w naszym województwie odbyła się Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu 21-24 stycznia 2013. Szkołę prowadzili sensei Artur Wilento i Andrzej Poczwardowski a uczestniczyły dzieci ćwiczące w klubach w Toruniu, Bydgoszczy i w Wąbrzeźnie.

Codziennie odbywały się treningi kyokushin, które przybliżały i rozwijały technikę walki. Nie zabrakło zadań związanych ze sprawnością ogólną oraz treningu kata. Posiadający pomarańczowe pasy uczyli się i doskonalili kata Pinian I a niebieskie i żółte pasy kata Tsukino. Codziennie ćwiczacy mogli sprawdzić swoje umiejętności walki w sparingu w kole. Ostatniego dnia wydelegowani uczestnicy z grup walczyli z sensei Andrzejem Poczwardowskim Smile który brał udział w teście 50 kumite w 2012 roku. 

Codzienne trudy treningu wszyscy łagodzili w basenie i jakuzzi solankowym. W wolnych chwilach można było skorzystać z komputerów lub odwiedzić sklepik ze słodyczami. Pogoda sprzyjała poznawaniu Parku Solankowego odzianego w piękną zimową szatę. Nocny spacer pokazał bajkowe oblicze oświetlonego parku a iluminacje świetlne tężni zatrzymały wszystkich na dłuższy czas.. Ostatniego dnia odbył się marsz na orientację. Uczestnicy w czterech grupach z mapami i zadaniami w ręku ruszyli na poszukiwanie ukrytych punktów w parku. Większość w ten sposób poznała inne zakamarki tego miejsca. Finał nastąpił w Pijalni Wód w Sanatorium „Przy Tężni” gdzie każdy mógł wypić gorącą herbatę i zjeść wielką drożdżówkę.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Sanatorium „Przy Tężni” za miłe spędzenie czasu w ferie szkolne.

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl