logo

Turniej w Holandii

2012-Lis-10 17:45 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

DSCN49163 listopada w Ureterp k/Drachten w Holandii odbył się turniej w którym wzięli udział juniorzy i seniorzy ćwiczący w klubach shinkyokushin i kyokushin karate. PFKK reprezentowało 13 zawodników z klubów zrzeszonych w federacji.

Juniorzy walczyli o tytuł najlepszego w kumite w Friesland Cup full-contact Karate w kategoriach otwartych dla dziewcząt i chłopców. Seniorzy natomiast walczyli o tytuł najlepszego w European Cup Full-contact Karate. Wszystkie walki odbywały się w formule każdy z każdym. Na koniec turnieju podsumowując wszystkie wygrane walki i zdobyte punkty wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii. W holenderskim turnieju wystartowali również ćwiczący w klubach naszego regionu z sukcesami:

Olga Stolarczyk z Solca Kujawskiego zajęła III miejsce w Kumite Juniorek, Kacper Glanc z Bydgoszczy zajął I miejsce a Michał Paszkot z Chełmna III miejsce w Kumite Juniorów. W rywalizacji juniorek wzięła udział Paulina Westphal z Bydgoszczy, która mimo dobrych występów nie zajęła miejsca na podium. Krzysztof Paszkot otrzymał również wyróżnienie za ducha walki.

W kategorii seniorów Krzysztof Sosnówka z Wąbrzeźna zajął III miejsce.

Michał Okoński z Chełmna w konkurencji kata zajął III miejsce a w kategorii kumite seniorów +35 lat wywalczył II miejsce.

Zawodnikami opiekował się Artur Wilento natomiast opiekę medyczną zapewnił Krzysztof Komorowski.

Wszyscy uczestnicy turnieju z Polski składają serdeczne podziękowania Krzysztofowi Komorowskiemu za organizację i pomoc w wyjeździe na turniej do Holandii OSU!!!