logo

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat w Nowej Rudzie

2012-Mar-29 11:58 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

M.Garbacz4 marca w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat POS i PFKK. Jednocześnie turniej nosił miano Polskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai w Antwerpii 2012. W turnieju wzięli udział zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w czterech organizacjach POS, PFKK, PFKS, PZKK.

Turniej zorganizowała Sekcja Kyokushin Karate Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie kierowana przez Krzysztofa Kornackiego 3dan. Sędziom Głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 5dan. Finały Turnieju otworzyła Burmistrz Miasta Nowa Ruda Pani Marzena Wolińska.

Zawody odbyły się w Hali Sportowej CTS w Nowej Rudzie. Rozegrano konkurencje kata i kumite osobno dla juniorów i seniorów. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy z Bydgoszczy, Chełmna, Torunia i Wąbrzeźna. Większość walk w całym turnieju stała na wysokim poziomie. Pojedynki wielokrotnie kończyły się dopiero w  ostatnich sekundach walki. Podczas tego turnieju wyłoniono skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Antwerpii. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca pierwsze i drugie automatycznie zostali zakwalifikowani.

Niestety naszym zawodnikom nie udało się tym razem zakwalifikować choć postawa podczas turnieju wszystkich była bardzo dobra.

W turnieju udział wzięli:

Mariusz Rudziński - III miejsce +90kg, Kacper Glanc -65kg juniorów - BYDGOSZCZ

Paulina Miszczak - III miejsce -65kg, Tomasz Zawadzki +90kg - CHEŁMNO

Agnieszka Kowalska -65kg, Dawid Jędryka -80kg, Marcin Czajkowski -80kg, Hubert Maciejewicz -80kg, Andrzej Poczwardowski III miejsce -90kg, Łukasz Jóźwiak -90kg - TORUŃ

Krzysztof Sosnówka -70kg, Elwira Plewa III miejsce -65kg juniorek - WĄBRZEŹNO

Walki sędziowali Krzysztof Komorowski i Bogdan Rynkiewicz


 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl