logo

Obóz Letni Juniorów Tuchola 2014

2014-Sie-19 10:34 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC01512W dniach 21-26 lipca w Tucholi odbył się Obóz Letni Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan, Sensei Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan. W tym obozie uczestniczyli zawodnicy z naszego regionu z Solca Kujawskiego, Bydgoszczy i Torunia. Wszystkie treningi poświęcone były przede wszystkim prawidłowej technice i stabilnej postawie podczas wykonania poszczególnych zadań.

Zwracano uwagę na prawidłową pozycję nóg szczególnie w ido-geiko i kata. Wszystko starano się przełożyć na technikę walki rozumianej szeroko i wykraczającej poza walkę sportową. Uczono się również kata z kijem – Bo. Podkreślano również znaczenie ćwiczeń ogólnorozwojowych, które stanowią ważną bazę do ćwiczeń specjalistycznych sportów walki.

Między treningami uczestnicy korzystali z kąpieli w lokalnym jeziorze Głęboczek. W połowie obozu uczestnicy odwiedzili Fojutowo gdzie znajduje się akwedukt, wieża widokowa i centrum wypoczynkowe, nie zabrakło również wspólnych lodów „shihana” :)

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl