logo

Seminarium Kumite Wałcz 2014

2014-Lut-24 10:50 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Solec2W COS Wałcz odbyło się coroczne seminarium kumite PFKK. W szkoleniu wzięli udział ćwiczący w klubach PFKK, instruktorzy i zawodnicy. Szkolenie prowadzili Bogusław Jeremicz, Artur Wilento i Jarosław Rogala. W szkoleniu również wzięli udział ćwicący i prowadzący zajęciach w klubach z naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Torunia i Wąbrzeźna.

Prowadzący mocno podkreślali potrzebę dobrego przygotowania ogólnego i technicznego oraz otwartości i uniwersalności podchodzącego do treningu. Shihan Jeremicz dodatkowo zwracał uwagę na obserwację swojego organizmu i reakcji na wysiłek ale również na możliwości szybkiej odbudowy i regeneracji związanej min. z odpowiednim odżywianiem.

W treningach Shihan Jeremicz prezentował sposoby kształcenia szybkości w walce z wykorzystaniem ćwiczeń ogólnych i ukierunkowanych. Sensei Wilento pokazał kilka przykładów walki w bliskim kontakcie – skracanie dystansu i wychodzenia ze zwarcia w przepisach knock-down. Trener Jarosław Rogala przedstawiał sposoby dynamicznego poruszania się i kontratakowania w przepisach K-1.

Intensywność zajęć była dość znaczna nie mniej prowadzący zauważyli również duży postęp w umiejętnościach technicznych a także dobrym przygotowaniu ogólnym wielu ćwiczących. Świadczy to o tym, że zarówno instruktorzy jak i ćwiczący wprowadzają zmiany w swoim treningu, który daje coraz lepsze efekty.

Podczas seminarium odbyło się również spotkanie kierowników oddziałów na którym wręczono licencje klubowe na rok 2014 i omówiono nadchodzące wydarzenia sportowe związane z kalendarzem imprez na bieżący rok.

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl