logo

Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej PFKK w Mielcu.

2013-Gru-19 15:34 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

zdj Jozefa (2)W sobotę 14 grudnia 2013 odbyły się w Mielcu Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej. W turnieju wzięli głównie udział zawodnicy z klubów regionu z różnych organizacji kyokushin w tym również z Kaliningradu. Z naszego województwa czterech zawodników walczyło na macie w konkurencji seniorów. Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak z Torunia zajęli I miejsce a Mikołaj Trojanek z Bydgoszczy III miejsce w swoich kategoriach wagowych.

Organizatorem turnieju był Mielecki Klub Shinkyokushin SAIHA kierowany przez Andrzeja Wolskiego 3 Dan. Mistrzostwa zostały rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum Nr 2. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Mieleckiego – Pan Andrzej Chrabąszcz. Turniej rozegrano w konkurencji kumite juniorów i seniorów.

Trzech zawodników z Torunia i jeden z Bydgoszczy wzięli udział w kumite seniorów.

Bogdan Sojka zadebiutował w kumite seniorów do 70kg. Niestety przegrał swoja pierwszą walkę z jak się okazało późniejszym zwycięzcą tej kategorii.

Marcin Czajkowski powrócił po długiej nieobecności na matę walcząc w kategorii do 80kg. Występ może zaliczyć do udanych gdyż wszystkie swoje walki wygrał z jednoznaczną przewagą. Wygrał kategorię wagową zajmując I miejsce i jednocześnie został ogłoszony najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Mikołaj Trojanek zadebiutował w kategorii do 80kg, wcześniej startował w lżejszej. Wszystkie trzy walki była dla zawodnika z Bydgoszczy trudne. w rezultacie zajął III miejsce w kategorii średniej.

Łukasz Jóźwiak walczył w kategorii ciężkiej powyżej 80kg. Stoczył dwie trudne walki. Jednak z każdej wyszedł zwycięzko i tym samym zajął I miejsce w kategorii ciężkiej.

Gratulacje dla zwodników i serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu anonimowym sponsorom